درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

ایرانیان در یك قدمی بورس گوگل!

سایت گوگل با راه اندازی سرویس scholar در اكتبر 2004 پا به عرصه پژوهشی نهاد.

به گزارش خبرنگار آینده، گوگل در اولین سالگرد فعالیت وب سایت پژوهشی، یعنی در اكتبر 2005، با عقد تفاهم نامه ای با سایت جستجوی مقالات (
sciencedirect/">www.sciencedirect.com
 (SCIENCE DIRECT هدیه ای ارزشمند به كاربران محقق خود داد.

به موجب این تفاهم نامه كاربران منتخب گوگل كه به مقالات  SCIENCE DIREC احتیاج دارند تحت بورسیه گوگل قرارداشته و از هزینه مقالات مورد نیاز خود تنها درصد ناچیزی را می پردازند (كه البته در سال نخست افراد متقاضی، از بورسیه كامل گوگل برخوردار بودند.) هم اكنون با گذشت 4 سال از ارائه این سرویس بیش از 10 میلیون نفر در جهان از این خدمت بهره برده اند و در حال حاضر روزانه بیش از 30 هزار مقاله به متقاضیان ارائه می گردد.

نحوه بورسیه شدن توسط گوگل به این شكل است كه هر ساله از 27 اكتبر تا 20 نوامبر انبوه كاربران متقاضی در هر كشور درخواست خود را از طریق پست الكترونیك به GOOGLE SCHOLAR SERVICE به آدرس scholar.management@gmail.com ارسال می كنند در پایان مهلت تعیین شده كمپانی گوگل با بررسی آماری درخواست های ارسالی در نهایت بیست و پنج كشور كه بیشترین متقاضیان برای عضویت در بورس سالانه را داشته باشند برای یك سال از این خدمت ویژه گوگل بهره مند شوند، البته منتخبی از بهترین محققان سال های گذشته نیز به صورت جداگانه مجزا بورسیه گوگل می شوند.

امسال از 27 اكتبر (5 آبان 1388) تا 20 نومبر (29 آبان 1388) فرصت دوباره برای محققان فراهم است، این فرصت را استفاده كنید و دوستان خود فرستاده و از آنها بخواهید تا درخواست خود را از طریق ایمیل به scholar.management@gmail.com ارسال كنید تا یكبار دیگر قدرت علمی ایرانیان در سطح اینترنت را برای جهانیان به نمایش گذاریم. 

توجه! 
1-  تنها درخواست هایی كه از پست الكترونیك GMAIL ارسال شود در آمار به حساب می آید (شرط اول كاربر GMAIL بودن است.) 
2-  در ایمیل ارسالی در قسمت Subject عبارت Iranian scientists and scholars را بنویسید و در متن به ترتیب چهار مورد نام، نام خانوادگی و رشته و مقطع تحصیلیتان را یادداشت كنید. توجه داشته باشید اطلاعاتتان را صحیح وارد كنید چون در موارد زیادی امكان حضور در كنفرانس ها و تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا برای كاربران مهیا می گردد و در آینده نیز امكان تغییر اطلاعات وجود نخواهد داشت.

مردم زیادی ثبت نام كردند و این فرصت تا 20 نوامبر یعنی فردا به پایان میرسد. كسانی كه در 25 رده باشند امكان بهره برداری دارند.

1. چین 99 میلیون
2. آمریكا 60 میلیون

رده 25: آفریقای جنوبی
رده 26: ایران
رده 27: ژاپن !

جالب آن كه ایرانیان از ژاپنیها نیز پیش افتاده و فاصله زیاد 50 هزار نفری دارند و از سوی دیگر تنها 3000 نفر كافی است تا با ثبت نام در این فرصت ایران را به رده 25 یعنی جایگاه آفریقای جنوبی برسانند.نوشته شده توسط :فرزاد
جمعه 29 آبان 1388-02:20 بعد از ظهر
نظرات() شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic