تبلیغات
فیزیک 87 دانشگاه دامغان - درباره امین ولیان
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

درباره امین ولیان

متن زیر بطور کامل از وبلاگ "سیاسی های علوم کامپیوتر 87" برداشت شده و درج آن در اینجا این به منظور تایید یا عدم تایید آن نیست.در ضمن بدلیل طولانی بودن مطلب مقدار زیادی از آن به -ادامه مطلب- فرستاده شده

امین ولیان دانشجوی ورودی 86 علوم کامپیوتر دانشگاه علوم پایه دامغان به بهانه شرکت در جمع معترضان روز  عاشورا چند روز بعد از آن در شهرستان دامغان دستگیر شد و بعد از فراز و نشیب های بسیار دادگاه بررسی اتهاماتش برگزار شد .


امین ولیان مدت ها کارنامه فعالیت در انجمن اسلامی دانشگاه علوم پایه را دارد و البته مدتی مسئولیت دبیری این انجمن دانشجویی را بر عهده داشت .

موضع انجمن اسلامی دانشگاه کاملاً مشخص و طرفدار میرحسین موسوی در انتخابات بودند .

چندی پیش بعضی از خبرگزاری ها خبر مربوط به امین ولیان را پوشش دادند .

تیتر یکی از آنها عبارت بود از :

اتهام محاربه و فساد فی‌الارض برای امین ولیان عضو انجمن اسلامی دانشگاه دامغان


خبر نامه امیر کبیر - محمد امین ولیان عضو ۲۰ ساله شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پایه دامغان در بیدادگاههای نمایشی به محاربه و افساد فی الارض متهم شد.
به گزارش خبرنامه امیرکبیر در جلسه روز چهارشنبه این دادگاه های نمایشی به ریاست قاضی صلواتی، این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دامغان به محاربه، افساد فی‌الارض، اجتماع و تبانی جهت انجام جرائم علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و توهین به مقامات ارشد نظام متهم شده است.
اتهام محمد امین ولیان شرکت در تجمعات اعتراضی و دادن شعار مرگ بر دیکتاتور است.
بنا به گزارش خبرگزاری ایسنا آقای ولیان در این جلسه دادگاه گفت: «من وقتی در زندان بودم در تلویزیون دیدم که سران بزرگ اصلاحات در این دادگاه ایستاده‌اند.» مطلبی که حاکی از تحت فشار قرار دادن وی و دادن اخبار دروغ و کذب توسط بازجویان یه او است.
گفتنی است در این دادگاه امین ولیان هیچ یک از اتهامات را نپذیرفته است و حتی نماینده دادستان در پاسخ به ولیان و وکیل تسخیری وی که اتهام محاربه و افساد فی الارض را رد کرده اند، به طور غیرمستقیمی از ایراد این اتهام به این فعال دانشجویی دانشگاه دامغان عقب نشینی کرده و گفته است: «در باب محارب اختلاف نظر زیادی وجود دارد که این موضوع جای بررسی دارد و تصمیم با ریاست دادگاه است.»
همچنین گفتنی است در این دادگاه در مورد بیانیه های انجمن اسلامی دانشگاه دامغان و دفتر تحکیم وحدت و همچنین برگزاری مناظره انتخاباتی بین مصطفی تاج زاده و اسماعیل گرامی مقدم به وی اتهاماتی وارد شده است.
شایان ذکر محمد امین ولیان در روز ۲۲ دیماه سال جاری و پس از انتشار مطلبی در نشریه بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان علیه وی، در شهر دامغان بازداشت و به بازداشتگاه نامعلومی در شهر تهران منتقل شده است. مسئولان قضایی و امنیتی در پاسخ به مراجعات خانواده وی به دادگاه تنها گفته اند که امین ولیان در مکان ویژه ای در بازداشت به سر میبرد.
محمد امین ولیان از روز بازداشتش تا کنون هیچگونه ملاقاتی با خانواده و امکان انتخاب وکیل و ملاقات با وی نداشته است و مستقیما از سلول انفرادی در بازداشتگاههای نامعلوم اطلاعات سپاه به دادگاه منتقل شده است.


چند روز بعد از روز عاشورا عکس این شخص به عنوان اغتشاش گر روز عاشورا در سایت رسمی پلیس گذاشته شده بود.

به گفته نزدیکان امین ولیان وی در روز عاشورا اقدام آنچنان در ایجاد اغتشاش انجام نداده است .

وی تا چند روز بعد از روز عاشورا آزادانه به زندگی خود ادامه می داد اما با برگشتن به شهرستان دامغان توسط سپاه پاسداران دستگیر می شود و تا مدتی از او اطلاعات دقیقی در دست نبوده است.

برخی گفته ها حاکی از آن است که آگاهی دادن به سپاه توسط یکی از دانشجویان دانشگاه علوم پایه دامغان که پدرش در این ارگان نفوذ دارد ، صورت گرفته است . البته این شخص فعال در بسیج دانشجویی دانشگاه هم است.
البته این موضوع باید اثبات شود.

به هر حال دادگاه امین برگزار شد و مطابق بسیاری از دادگاه های دیگر که در بعضی از آنها نام اشخاص برجسته هم به چشم می خورد ، امین ولیان تغییر موضع بسیاری داده است .

به گزارش خبر گزاری ها دادستان وی را محارب اعلام کرده و حکم محاربه هم اعدام است !! اما حکم نهایی هنوز اعلام نشده است .

اقدامات شاید تأثیر گزار در این وضع امین ولیان

در خبرگزاری امیر کبیر گفته شده بود که : « در این دادگاه در مورد بیانیه های انجمن اسلامی دانشگاه دامغان و دفتر تحکیم وحدت و همچنین برگزاری مناظره انتخاباتی بین مصطفی تاج زاده و اسماعیل گرامی مقدم به وی اتهاماتی وارد شده است. »

شاید این مورد نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد .

در روز های نزدیک به انتخابات چند همایش با حضور چهره های شاخص در دانشگاه برگزار شد .
یکی از همایش ها با حضور آقای کواکبیان نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد .

در این همایش هنگامی که به بخش سوالات رسید یکی از اشخاص که گویا روابطی با اعضای بسیج داشت در هنگام پرسیدن سوال بر خلاف روال دیگر پرسش کنندگان در جایگاه پرسش کنندگان باقی ماند و البته با اعتراض برگزار کنندگان همایش روبرو شد .
در همان همایش بود که دکتر معافی ، معاونت امور فرهنگی دانشگاه با یک حرکت با دست نشان داد که قصد تنبیه این شخص را دارد که این موضوع باعث درگیری در همایش و به آشوب کشیده شدن آن توسط افرادی با چهره های نزدیک به بسیجیان انجامید .

در همایش دیگری که قرار بر این بود که از هر یک از نامزد های ریاست جمهوری نماینده ای در این همایش شرکت کنند ، برگزار شد .

اما نمایندگان آقای محسن رضایی و آقای احمدی نژاد در این همایش برخلاف قول اولیه ای که داده بودند شرکت نکردند . نماینده آقای میر حسین موسوی جناب تاج زاده بودند .

در حقیقت همایش کاملاً یک طرفه و به نفع اصلاح طلبان برگزار شد و با انتقادات شدید نمایندگان اصلاح طلب از دولت به پایان رسید .

این موضوع باعث ناراحت شدن بسیاری از حضار و در نهایت ترک جلسه از طرف این افراد شد .

بعد از همایش هم به اتومبیل آقای تاج زاده از طرف برخی از اعضای بسیج دانشجویی حمله شد ، به گفته ی برخی توهین وقیحانه تاج زاده به آنها باعث این موضوع شد .

بعد از انتخابات و با شروع شدن ترم جدید درسی فعالیت های انجمن اسلامی به حالت تعلیق درآمد .
مسئولین دانشگاه این موضوع را متوجه تخلف قانونی این انجمن در هنگام تأسیس آن می دانند .

ویژگی های شخصیتی امین

همه ی دوستان امین هنگامی که از او سخن می گویند به نیکی یاد می کنند .
او پسری آرام و خوش اخلاق بود . به گفته ی یک از دوستان حتی آزارش به یک مورچه هم نمی رسید .

این روز ها دوستان امین هنگامی که از او یاد می کنند با یک آه به یاد خوبی های وی می افتند .نوشته شده توسط :فرزاد
جمعه 7 اسفند 1388-02:29 بعد از ظهر
نظرات() 

morteza
پنجشنبه 20 اسفند 1388 11:37 قبل از ظهر
سلام بر بچه های 87
خوشال شودم از سایت ما دیدن کردی
سایت خیلی خیلی خوبی دارید از سایت ما بهتره
خوشحال میشم به ما در بهبود سایت کمک کنید ما هم میتونیم کمکی کوجیکی باشیم برای شما
در مورد سایت 88ph اگه میشه که خیلی خوبه میشه
mer30 بازم سر میزنم
عدالت
شنبه 15 اسفند 1388 05:15 بعد از ظهر
با سلام خدمت نویسنده وبلاگ
با تشکر از مطالبی که قرار دادید
امیدوارم به جایی برسیم که برای بیان حقیقت بهایی ندهیم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر