درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

صفحات جانبی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox

استراق‌سمع از فاصله 82 میلیارد كیلومتری

استراق‌سمع از فاصله 82 میلیارد كیلومتری
استفاده از نیروی گرانشی خورشید برای ارسال پیام‌های زمینی و تقویت پیام‌های ارسالی موجودات هوشمند فرازمینی، تازه‌ترین ابتکاری است که فرانک درک، بنیان‌گذار پروژه جستجوی هوش فرازمینی مطرح کرده است.


منبع: خبرآنلاین
استراق‌سمع از فاصله 82 میلیارد كیلومتری

استراق‌سمع از فاصله 82 میلیارد كیلومتری

استفاده از نیروی گرانشی خورشید برای ارسال پیام‌های زمینی و تقویت پیام‌های ارسالی موجودات هوشمند فرازمینی، تازه‌ترین ابتكاری است كه فرانك درك، بنیان‌گذار پروژه جستجوی هوش فرازمینی مطرح كرده است.

فاطمه محمدی‌نژاد: فرانك دِرِك، بنیان‌گذار جستجوی هوش فرازمینی، قصد دارد برای گسترش جستجوی موجودات هوشمند فضایی به 82 میلیارد كیلومتر دورتر از زمین سفر كند! در این نقطه از فضا، سیگنال‌های الكترومغناطیسی ارسالی از سیاراتی كه در حال گردش به دور ستارگان خود هستند، تحت تاثیر نیروی گرانشی خورشید، تقویت می‌شوند و از این‌رو، آسان‌تر می‌توان آن‌ها را كشف كرد. به این شیوه، عدسی گرانشی گفته می‌شود.

به گزارش نیوساینتیست، درك پیشنهاد داده كه فضاپیماهایی به قصد شنود مكالمات موجودات فضایی به این مكان ارسال شوند، زیرا عملكرد تلسكوپ‌های روی زمین در این زمینه بسیار ضعیف است.

البته این ایده‌ای جدید یا بكری نیست؛ ولی به علت وجود فاصله زیاد هرگز عملی نشده است. مقصد مورد نظر درك، 550 برابر فاصله زمین تا خورشید است و با فناوری‌های امروزی، چند صد سال طول می‌كشد تا فضاپیمایی بتواند به این فاصله برسد. فضاپیمای ویجر كه بیش‌از سی سال پیش به فضا پرتاب شدند، تازه به فاصله 100 واحد نجومی (هر واحد نجومی معادل فاصله زمین تا خورشید است) رسیده‌اند.

از عدسی‌های گرانشی هم‌چنین می‌توان برای ارسال علائم نیز استفاده كرد. بنابراین علائم می‌توانند تا فاصله‌های دورتری سفر كنند و تمدن‌های دوردست در كهكشان، شانس یافتن ما را بدست آورند!. به گفته درك، ممكن است تمدن‌های هوشمند با استفاده از این شیوه‌ها، شبكه اینترنتی میان‌كهكشانی تولید كرده و تنها در انتظار برقراری ارتباط ما باشند.نوشته شده توسط :فرزاد
دوشنبه 20 اردیبهشت 1389-11:43 قبل از ظهر
نظرات() 

فرزاد
یکشنبه 2 خرداد 1389 02:56 بعد از ظهر
واقعا ، چه ناامید!!!
مقامات بالا؟؟!!


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic